Vedran Boškić

Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, PARSEK

Vedran Boškić jest dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu w PARSEK d.o.o. z Lublany, Słowenia. Z tytułem magistra w inżynierii telekomunikacyjnej, Vedran spędził kilka lat w branży telekomunikacyjnej, ale możliwość aktywnego zapisania się w dziedzinie opieki zdrowotnej bardzo szybko stały się głównym celem w jego pracy zawodowej.

Jako Dyrektor ds. Informatyki w 1200 łóżkowym szpitalu uniwersyteckim, Verdan z powodzeniem zrealizował cyfryzację wszystkich procesów biznesowych w szpitalu. Transformacja ta była z powodzeniem skoordynowana z krajowymi projektami z zakresu e-zdrowia, w których Verdan aktywnie uczestniczył.

W PARSEK d.o.o., Verdan wytworzył silne kompetencje związane z opieką zdrowotną, które pozwoliły na stworzenie rozpoznawanego na rynku międzynarodowym produktu ICT.

Interoperacyjność jest podstawą wszystkich działań Verdana, z tego też powodu Verdan zainicjował powołanie IHE Adria, której misją jest wprowadzenie międzynarodowych standardów interoperacyjności w krajach Europy Wschodniej. W ciągu ostatnich kilku lat, Verdan aktywnie promował korzyści płynące z interoperacyjności.

Verdan z powodzeniem zrealizował kilka międzyregionalnych projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej, w których profile IHE były kluczowymi elementami.