Marek Trojanowicz

Współzałożyciel CTA.ai

Założyciel i udziałowiec spółki CTA.ai Sp. z o.o., założyciel i udziałowiec spółki EduSense Sp. z o.o., założyciel i akcjonariusz spółki Professor Why S.A., założyciel firmy InteliWISE S.A., założyciel fundacji StartUp Hub Poland.

Główne obszary zainteresowań to Uczenie Maszynowe i Sztuczna Inteligencja w przetwarzaniu i rozpoznawaniu obrazu oraz grafika 3D w tym Rozszerzona i Wirtualna Rzeczywistość,

Amerykańska edycja dziennika New York Times poświęciła artykuł, który dotyczył realizowanych przez spółkę CTA.ai projektów związanych z wykorzystaniem metod Sztucznej Inteligencji w przetwarzaniu obrazów medycznych. Kanadyjski producent kart graficznych nVidia zauważył i opisał projekt realizowany przez spółkę CTA.ai dotyczący analizy zdjęć z endoskopii kapsułkowej. Magazyn TIME nazwał go pionierem e-learning’u w Europie.

Jest absolwentem wydziału Informatyki na Politechnice Gdańskiej ze specjalizacją Sztucznej Inteligencji i przetwarzaniu obrazu.

Przez 4 lata byłem kierownikiem działu serwisów internetowych spółki Wirtualna Polska S.A., współtwórca serwisu internetowego dla dzieci „Kolorowe Strony”, który został sprzedany firmie Wirtualna Polska S.A., Prezesowi Zarządu Optimus Nexus Sp. z o.o.