Jan-Eric Slot

CIO & CMIO Bernhoven Hospital in Uden, Ekspert HIMSS

Jan-Eric Slot, MB MBA MSc CHCIO jest Dyrektorem ds. Systemów Informatycznych (CIO) oraz Dyrektorem ds. Medycznych Systemów Informatycznych (CMIO) i członkiem Zarządu Szpitala Bernhoven w Uden w Holandii od grudnia 2013.

Wcześniej był CEO SNOMED International w Kopenhadze w Danii w latach 2010-2013 oraz CIO w Akademickim Ośrodku Medycznym przy Uniwersytecie w Amsterdamie w latach 2005-2010, gdzie nadal wykłada Zarządzanie Systemami Informatycznymi na Wydziale Informatyki Medycznej.

Studiował medycynę w Amsterdamie i uzyskał tytuł magistra Informatyki oraz Zarządzania w Brukseli, ta także dyplom ukończenia studiów podyplomowych z Zarządzania na Uniwersytecie Groningen.

Specjalizuje się w medycznych systemach informatycznych, zarządzaniem przez jakość i ogólnym zarządzaniu, jest również CHCIO (certyfikowany Dyrektor ds. Systemów Informatycznych). Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie systemów informatycznych w sektorze opieki medycznej i zajmuje kilka stanowisk międzynarodowych w Shared Medical Systems, Digital Equipment Corporation, Getronics Care Services oraz ADAC Labs Radiotherapy. Był członkiem zarządu HIMSS Europe (Rada Prezesów 2009 – 2014) a obecnie jest członkiem zarządu CHIME, College of Healthcare Information Management Executives w Stanach Zjednoczonych od 2015.