Harald Wenger

Dyrektor Zarządzający (Prezes) soffico GmbH

Harald Wenger rozpoczął swoją karierę zawodową w obszarze elektrotechniki. Już wtedy, koncentrował swoje działania na kluczowych słowach “integrowanie” i “tworzenie sieci”, początkowo w kontekście podłączania maszyn do systemów informatycznych.

W 1999 r. nastąpiła duża zmiana w karierze Harald Wengera. Od czasu, gdy Internet stał się częścią życia codziennego, inżynier elektrotechniki zauważył nadchodzące nowe możliwości.  Odszedł zatem od elektrotechniki w kierunku branży IT.  W Wistec GmbH Harald Wenger przeszedł od inżynierii mechanicznej do tworzenia oprogramowania pośredniczącego. W ten sposób Harald Wenger stworzył zespół konsultantów i wspierał wiele projektów za granicą. W tym czasie odkrył również pasję podróżowania.  Kiedy nastąpił kryzys „bańki internetowej” na przełomie wieku, Harald Wenger musiał podjąć strategiczną decyzję czy wybrać się w podróż dookoła świata czy zostać dyrektorem zarządzającym TISCON AG (dawniej Wistec GmbH). Harald Wenger zdecydował się na to drugie, i przeniósł swój zespół, klientów i projekty do F-NET Group. Od tego czasu Harald Wenger i jego zespół rozpoczęli opracowywanie rozwiązań w zakresie oprogramowania, aby łączyć ludzi i urządzenia.

Po udanym wprowadzeniu na rynek rozwiązania klasy Enterprise Service Bus (ESB) “Orchestra” w 2007, Wenger założył firmę zajmującą się rozwojem oprogramowania sieciowego w ramach F-NET Group – soffico GmbH. Miało to miejsce w 2012. Cztery lata później, soffico GmbH stało się częścią x-tention group, w celu wprowadzenia oprogramowania „Orchestra” w większym zakresie w sektorze opieki zdrowotnej. ESB “Orchestra” jest wiodącym oprogramowaniem w sektorze ekonomicznym opieki zdrowotnej i produkcyjnym. Harald Wenger upatruje przyszłość dla rozwiązań w zakresie oprogramowania soffico szczególnie w programie eHealth and industry 4.0.